Silikon / uszczelka / silikon+uszczelka

ODPOWIEDZ
sid
Obiecujący użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 17 mar 2015, 20:53
Lokalizacja: Toruń

Silikon / uszczelka / silikon+uszczelka

Post autor: sid » niedziela 17 maja 2015, 17:48

W których miejscach dać silikon, w których samą uszczelkę, a w których silikon i uszczelkę

pompa wody
pompka paliwa
pokrywa wałka
pokrywa zaworów z wałkiem
miejsca łączeń elementów składowych gaźnika i kolektorów
termostat

bo wszędzie miałem silikon
poprzedni właściciel zaciapał nim nawet łączenie pomiędzy skrzynią a półosiami

Awatar użytkownika
roźek
Doświadczony użytkownik
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2006, 00:12
Lokalizacja: Rożkownia

Post autor: roźek » niedziela 17 maja 2015, 22:47

ja nigdzie nie daje silikonu, wystarczą same uszczelki, jedynie miskę olejową na sam klej do misek Dirko i kapę zaworów uszczelka + silikon bo tam wiecznie kapie
Zastava 1600 DOHC

zyxjam
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: środa 18 mar 2015, 14:01
Lokalizacja: WWL

Post autor: zyxjam » wtorek 19 maja 2015, 16:44

ja w sevenfifty dawałem "silikon" wszędzie gdzie dorabiałem uszczelki kartonowe. jak masz normalne uszczelki to nie dawaj silikonu no chyba że zacznie przeciekać. Ja daje "silikon" czasem pod dekiel zaworów bo nawet w nowych autach potrafi nowa uszczelka przesiąkać.
silikon daje w cudzysłów bo to nie może być silikon sensu stricte. jedyne co się nadaje do montażu silników oprócz miejsc w kontakcie z benzyną to mega grey firmy versa chem (szary). inne silikony tej firmy takie jak niebieski albo czerwony są do innych zastosowań! oczywiście janusze ładują go gdzie popadnie. oczywiście używam też innych typu OEM ale tylko ten szary nie rujnuje kieszeni i z czystym sumieniem można polecić. aha ważna sprawa to stosować się do instrukcji czyli nałożyć, poczekać aż się lekko zetnie dopiero potem montować części.

poza tym miejsca gdzie jeszcze musi byś silikon można chyba znaleźć w instrukcji?(pytam bo do 1100 żadnej nie mam).

ODPOWIEDZ